Botoks etkisi veren gençlik ışıltısı: Facebotolift

featured

Dolgu, botulinum toksin ve cihaz uygulamalarının etkinliğinin uzun sürmesi ve cildimizdeki kolajenin tetiklenerek bu uygulamalara olan ihtiyacı geciktirebilmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz yeni nesil mezoterapi işlemlerinden biri ise son dönemde popüler hale gelen Facebotolift (İspanyol Gençlik Işıltısı)

Uzman hekimler tarafından uygun dozlarda, doğru bölgelere, doğru şekilde yapıldığında hiçbir yan etkisi olmayan ve mimik çizgilerini rahatlatarak derin kırışıklıkların oluşmasına engel olan botoks (botulinum toksin) uygulaması, hastalarımızın çoğu tarafından çekinmeden tercih ediliyor. Sık sık botoks uygulaması yaptırmak istemeyen, ancak botoks aralarında, tıpkı botoks gibi etki edecek bakımlar, son yıllarda oldukça popüler…

Ameliyatsız gençleşme tedavileri arasında yer alan, yeni nesil mezoterapi teknikleri yani derinin alt tabakasına hekimler tarafından ilaçlar, vitamin, mineral, antioksidan maddeler, amino asit ve hyaluronik asit karışımlarının farklı kombinasyonlarla enjekte edildiği tedaviler, son dönemlerde kişileri canlı ve bakımlı tutan önemli uygulamalarımız arasında yer alıyor.

Hedefimiz cilt kalitesini ‘ifadeyi bozmadan’ sağlamak

Özellikle 35 yaş ve üzerindeki hastalarımız, hormonal etkiler, stres, mental yorgunluk gibi nedenlerle artan mimik kırışıklıkları ve sarkmalarla karşılaşabildikleri gibi kimi zaman da büyük problemleri olmasa bile sert, asık ve yorgun ifadeden rahatsız olabiliyor. Cilt kalitesini ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarıyla artırmakla esasında bir hedefimiz bulunmaktadır. Bu hedef, uygulama sonrasında yüze daha genç ve dinamik ifadelerin ‘kişideki temel ifadelerin korunarak’ verilmesi. Yani doğal bir yenilenme olması…

İçeriği kas gevşetici GABA, peptit, hyaluronik asit ve C vitamini!

Facebotolift, içeriğinde C vitamini, yüksek molekül ağırlıklı hyaluronik asit ve beş farklı peptit içeren Liftimax Kollajen dışında kasın kasılmasını engeller. Mimik çizgilerini gevşeten ve güçlü bir botoks benzeri etki gösteren GABA’ya (kas gevşetici) sahiptir. Yüz, boyun ve dekolteye uygulanabilen Facebotolift, dolayısıyla alın, kaş arası ve göz çevresi bölgeleri başta olmak üzere yüzde botoks etkisiyle çizgilerde azalma sağlanmasını hedefler. Uygulama içeriğindeki peptitlerin konsantrasyonu yüksek ve iyi dengelenmiş olup kırışıklıklara karşı görünür bir etki yaratmaktadır. 

İlk seanstan itibaren lifting etkisi sağlar

Facebotolift uygulamasının içeriğindeki özel ajanlar ile ilk seanstan itibaren nem ve parlaklığın yanı sıra lifting etkisi de sağlar. Düzenli yapılan uygulamalar ile ince kırışıklıklarda da azalma gösterir. Yaz sonunda ortaya çıkan güneş maruziyetine bağlı oluşmuş ciltteki mat ve kuru görünümü tedavi etmede yardımcıdır. Bu uygulamanın önemli avantajlarından biri de işlemin kısa sürede yapılabilmesi sonucunda iş ve sosyal hayata hızlı dönüş imkânı sağlamasıdır.

Facebotolift’i kişiler ihtiyaç hissettikçe tekrarlatabilir. Uzun süreli etkinlik için 2-3 hafta ara ile 3 seans yapılması tavsiye edilir. Özellikle 35 yaş üstü kadın veya erkekler başta olmak üzere, cilt kalitesinin artması istenen yaş gruplarında tercih edilebilir.   

Botoks etkisi veren gençlik ışıltısı: Facebotolift

Yorumlar kapalı.