Dudak Dolgusu

featured

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu yapısal olarak ya da yaş ile incelen dudakların daha çekici ve dolgun hale gelmesi için yapılan kozmetik bir uygulamadır.. Asimetriyi duzeltmek, dudak konturunu belirginlestirmek ve dudak uzerindeki cizgileri gidermek amaci ile de uygulanabilir.

Dudak Dolgusunda Hangi Ürün Tercih Edilir?

Dudak dolgu uygulamasında en sık kullanılan ürün hyaluronik asittir. Hyaluronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan bir maddedir ve alerjiye neden olma olasılığı yoktur.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

İşlem öncesinde acı hissini azaltmak için krem ile anestezi uygulanır.  Bazen lokal anestezi de uygulanabilir. Ince bir igne veya kanul ile hyaluronik asit dudak icine enjekte edilir. Dudak dolgu uygulamasında hastanın beklentisini iyi anlamak çok önemlidir. Bazı hastalar belirgin olmasın derken, bazı hastalar anlaşılan, fazla iddalı dudakları tercih etmektedir. Uygulama tamami ile kisiye ozel olmalidir. Islem yaklaşık 30 dakika sürer.

Dudak Dolgusu Uygulandıktan Sonra Neler Görülebilir?

İşlem sonrasında en az 3 saat süre ile sıcak yemek ve içecekten uzak durmak, makyaj yapmamak gereklidir. Dudak dolgu uygulaması sonrasında ilk 3 gün yoğun ödem meydana gelir, 7 gün içerisinde ödem geriler ve işlem sonrası net görüntü yaklaşık 3 hafta sonra ortaya çıkar. Hyaluronik asit yaklaşık 12 ay sonra erimektedir.

Çok ince dudaklı kişilerde dudakları birden kalınlaştırmak sorun yaratabileceğinden aralıklı uygulamalar ile birkaç seansta daha hacimli dudağa kavuşmak mümkün olmaktadır.

Dudak Dolgusu

Yorumlar kapalı.