Ödüllü ve ameliyatsız vücut şekillendirme Onda ile 10 dakikada mümkün!

featured

Bölgesel incelmeyi sağlamak, selülit ve cilt sarkmalarının önüne geçmek, ameliyat olmadan, üstelik sadece 10 dakikalık seanslarla mümkün olabilir mi? Dünyadaki araştırma ve uygulamalar, 2018 yılında ‘en yenilikçi estetik cihaz ödülü’ne sahip olan Onda Soğuk Dalga Terapisi’nin (Coolwaves) bunu mümkün kıldığını bize gösteriyor.

Vücutta meydana gelen gevşemeyi, sarkmayı önlemek için sıkılaşmak, özellikle kadınların güzel kalmak için yıllardır sürdürdüğü en temel mücadeleler arasında. Sağlıklı beslenmeyi ve sporu hayatımıza dahil etsek bile, kimi zaman genetik faktörler, kimi zaman da halen içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde olduğu gibi daha az aktiviteyle geçirdiğimiz durağan dönemler nedeniyle zaman içinde vücudumuzda istemediğimiz görünümlere sahip olabiliyoruz. Bu noktada tıbbın ve teknolojinin imkanlarından yararlanmak ise, tüm bu sorunlara tek bir seferde cevap verebilmenin en sağlıklı ve kolay yolu olarak dikkati çekiyor.

Elektro manyetik dalgaları kullanan dünyadaki ilk ve tek ameliyatsız vücut şekillendirme sistemi olan Onda’nın nasıl çalıştığını ise şöyle aktarabilirim:

En büyük farkı, yağ hücrelerini direkt olarak hedef almasında

Tıpta birçok alanda kullanılan mikrodalga enerjisinin ilk kez estetik amaçlarla Onda cihazı ile kullanıldığını ve bunun her şeyden önce bir tıp teknolojisi olduğunu belirtmemizde fayda var.

Onda, yüksek frekanstaki elektromanyetik dalgaları kullanıp ilk uygulamadan itibaren yağ hücrelerini tahrip ederek, onları güvenli ve ameliyatsız olarak küçültebilen tek sistem. Vücudumuz için belirli görevleri olan ve bir organ sayılan yağ hücrelerini yok etmek, olası istenmeyen riskler oluşturabilirken; Onda’nın etki mekanizması ise hücreleri yok etmek yerine, bu hücreleri eski hallerine döndürmek esasına dayanıyor. Bu teknoloji ile çalışan tek cihaz olan Onda’nın böylece en büyük farkı, sadece yağ hücrelerini hedef alması, güvenli, etkili ve cerrahi işlem gerektirmeyecek biçimde etki göstermesi…

Selülit ve sıkılaşma aynı anda gerçekleşiyor

Tüm vücut tipleri ve tüm cinsiyetler için uygun olan Onda sistemi ile yağ hücreleri küçülürken, selülit ve sıkılaşmanın da aynı anda gerçekleşmesi mümkün hale geliyor. Örneğin lokalize yağ tedavisi kapsamında deri altı yağ dokusunda hücre zarında hasar meydana geliyor. Bunun sonucunda hücrelerde sıvılaşarak akışkan hale gelen yağ, idrar yolu ile vücuttan atılıyor.

Selülit tedavisinde yağ globülleri arasında bulunan fibröz bantları hedef alarak portakal kabuğu görünümünü ortadan kaldırılıyor. Deri sıkılaştırmada ise deri altında yeni kolajen oluşumu tetikleniyor.

4.haftada asıl fark hissedilmeye başlıyor.

Tek seansta bile etkisi belli olmaya başlayan Onda’da aynı bölgeye ikinci kez tedavi minimum 4 hafta sonra uygulanabilir. 4. haftada ise asıl fark hissedilmeye başlar. Uygulamaya başlamadan kaç seans tedavi gerektiğini söylememiz mümkün olmamakla birlikte, kişinin yaşam şekli, aktivitesi, beslenme alışkanlığı sonuç üzerinde etki göstermektedir.

Onda nasıl 10 dakikada yüksek etki sağlayabiliyor?

Piyasadaki tüm cihazlar deriyi üstten ısıtarak sıcaklığı alt katmanlara iletir. Onda ise derindeki yağ hücrelerini direkt ısıtır. Uygulamada hedef nokta, sadece iki dakika içinde 50-55°C arası sıcaklığa ulaşmaktadır ve bu sayede derinin üst katmanlarında ciddi bir kayıp yaşamadan hedefe ulaştığı için seanslar 10 dakika gibi kısa süre alabilmektedir.

Özel başlıkları sayesinde acı ve ağrı hissedilmiyor.

Onda cihazında özel tasarlanmış ve temasla soğutan 2 ayrı patentli başlık mevcut. Bu başlıklar farklı derinlikler ve uygulamalarda kullanılmak üzere cihaz tarafından otomatik tavsiye edilmektedir. Patentli soğuk başlıkları sayesinde hedef noktayı 50-55 °C sıcaklığa ulaştırmasına rağmen ağrı yok denecek kadar azdır ve masaj hissi vermektedir. Özel bir teknoloji ile üretilmiş başlık içerisindeki soğutma sistemi sayesinde tedavi uygulanan kişi ağrı veya acı hissetmemektedir.

Ödüllü ve ameliyatsız vücut şekillendirme Onda ile 10 dakikada mümkün!

Yorumlar kapalı.