Terleme botoksu nedir?

featured

Aşırı terleme sosyal ve iş hayatını olumsuz yönde etkileyen tıbbi ve sosyal bir problemdir. Aşırı terleme sadece yaz aylarında değil her mevsimde yaşam kalitesini düşüren, sosyal bir problem olarak karşımıza çıkar.

Günümüzde terleme tedavisinde terleme botoksu, en pratik uygulama olarak popüler hale gelmiştir.

Terleme botoksu, minimal risk içermesi, pratik, kolay uygulanabilir ve etkili oluşu ile günümüzde aşırı terleme tedavisi en çok tercih edilen yöntemdir.

Terleme Nedenleri

  1. Hamilelik, menopoz gibi hormonal dengede değişimler,
  2. Tiroit hastalıkları, aşırı böbreküstü bezi çalışması gibi metabolizma hastalıkları,
  3. Kalp hastalıkları, akciğer hastalıkları, şeker hastalığı gibi sistemik hastalıklar,
  4. Şişmanlık,
  5. Aşırı alkol tüketimi,
  6. Bazı kanser türleri aşırı koltukaltı terlemesi ile seyredebilir.

Ancak herhangi bir hastalık veya etkenden bağımsız olarak yapısal sebeplerle aşırı terleme görülebilir.

Terleme Botoksu nerelere yapılır?

En sık yapılan terleme botoksu işlemi koltuk altı botoksu uygulamasıdır.

  1. Koltuk altı terleme botoksu,
  2. El terlemesi botoksu,
  3. Ayak terlemesi botoksu olarak sıralanabilir.

Terleme Tedavisi

Terleme Tedavisi geçici ve kalıcı birçok yöntem yapılagelmiştir. Terleme Tedavisi için birtakım ilaçlar, ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler tanımlanmıştır. Aşırı Terleme Tedavisi tedavi yöntemlerinden hangisinin uygun olduğunun belirlenmesi için terleme nedenleri ortaya çıkartılması faydalı olacaktır.

Aşırı terleme nedenine ve şiddetine bağlı olarak farklı tedavi yöntemleri tercih edilebilir. Birtakım tetkikler yapılarak ve terleme nedenleri tespit edilir. Terleme Tedavisi için medikal ve cerrahi yöntemlerden hangisinin uygun olduğu doktorunuzca seçilerek tedaviye başlanır.

Aşırı terlemeye karşı çözüm nedir?

Günümüzde aşırı terleme tedavisinde en sık kullanılan yöntemlerin başında “Terleme Botoksu” gelmektedir. Uygulama sonrası yaklaşık 6 ay kadar etkinliği devam eden Terleme Botoksu fiyat performans anlamında en seçkin terleme tedavilerinin başında gelir.

Terleme Botoksu Nedir?

Terleme Botoksu terleyen bölgedeki ter bezlerine aşırı terlemeye sebep olan sinir uyarımlarını bloke eder. Bloke olan sinir uyarımları sebebi ile terleme oluşturamaz. Terleme botoksu yaklaşık 15 dakika sürer. Botoks ile terleme tedavisi öncesi lokal anestezik kremler ile deri yüzeyi uyuşturulabilir. Terleme Botoksu sonrası günlük yaşama dönülebilir. Terleme Botoksu etkisi %80-90 hastada 1 hafta sonunda başlar. Terleme botoksu etki süresi yaklaşık 6-8 aydır.

Terleme Botoks Yan Etkileri

Terleme Botoks yan etkileri uygulama sahasında işlem sonrası morluk ve şişlikler olabilir. Ancak oluşsa dahi bunlar kısa süre içerisinde gerilemektedir.

El terlemesi botoks uygulamalarında nadiren de olsa 10-14 gün süren ellerde güçsüzlük ve yorgunluk hissi olabilir.

Terleme Botoksu Avantajları

Terleme Botoksu kısa tedavi süresi ve yüksek başarı oranı sebebi ile yüksek talep görmektedir. Terleme botoksu sonrası günlük yaşama devam edilebilir.

Terleme botoks yüksek etkili lokal anestezik kremler ile neredeyse ağrısız ve konforlu bir uygulamadır.

Terleme Botoksu Fiyat?

Terleme Botoksu fiyat bilgisi uygulama alanı ve kullanılacak ilaca göre değişkenlik gösterir. Terleme botoksu ücret bilgisi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Terleme botoksu nedir?

Yorumlar kapalı.