Boyun Rejuvenasyonu

featured

Boyun Rejuvenasyonu , gelişen teknoloji ile birlikte yıllara meydan okumak mümkün olsa da; boyun ve ellerimiz yaşımızı ele verebiliyor. Yüzümüze gösterdiğimiz özeni genellikle boyun ve dekolte bölgesine göstermiyoruz.

Aslında yüzümüz icin yaptırdığımız uygulamaların tümü, kulladığımız kremler boynumuz için de uygulanabiliyor. Sırt üstü ve kabarık olmayan bir yastıkla yatmak boyun kırışıklığının oluşumunu azaltmada etkili oluyor. Otururken veya hareket halindeyken boynun dik tutulması gerekiyor. Elimizden düşürmediğimiz cep telefonu aslında boynumuzun en büyük düşmanı.

Boynumuz; göz kapağından sonra en ince deriye sahip olan bölgedir. Boyun derisinin iyilesmesi daha zor oldugu için kullanilacak cihazlarda daha düşük dozda enerji tercih etmek gerekli oluyor.

Daha saglikli görünen, daha sıkı bir boyun için neler yapabiliriz??

  1. Botulinum toksin uygulaması

Yüze uygulanan toksin tedavisi boyuna da uygulanabiliyor. Amac yatay boyun çizgilerini azaltmak, olusumunu engellemek. Boyundaki platysma kasına ait bantlarin icerisine 2 cm ara ile enjeksiyon yapılıyor.. Aynı işlemin 4-6 ayda bir tekrarlanması daha etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor.

  1. Mezoterapi 

İçeriğinde hyaluronik asit, vitamin ve aminoasitlerin bulunduğu özel solusyonlar ince iğne ile deri içine uygulanıyor. Uygulanacak ürün kisinin deformitesinin yğgunluğuna gore seciliyor. Seans sayisi 15 gun ara ile 4-6 olabilir. Yılda en az bir kur seklinde uygulamakta fayda var. PR uygulaması, kişinin kendi kanından elde edilen plazmanın enjeksiyonu ile yapılıyor.. Uygulamanın genellikle ayda bir olmak üzere 3-4 seans yapılması yeterli görülüyor. Boyun ve dekolte bölgesine yapılan mezoterapi ve PR, cildin kırışıklıklarının azaltılması, nem kazandırma ve lifting (yüz ve boyun kaldırma) etkisi saglamakta.

  1. Dolgu uygulaması
    Yüzde ve boyunda yatay derin çizgilerin altına yapılan hyalüronik asit veya hyaluronik asit disi dolgu uygulaması ile uygulama yapılan bölgede dolgunluk sağlanıyor, cilt nemleniyor, sıkılaşıyor.

 

4.Lazer uygulaması
Fraksiyonel lazer uygulaması ile boyun derisinde kontrollü hasar oluşturulur, iyilşirken de kollajen artıı sağlanır.. Meydana gelecek reaksiyon uygulama yapılan lazerin dalga boyuna, uygulanan doza baglı olarak değişiklik gösterir. İşlem öncesinde bunu belirtmek çok önemlidir. Bu 1 gün de olabilir, 10 gün de. Uygulama sıklığı da uygulanan dalga boyu ile alakalıdır. Hekim tarafından belirlenir. 15 gün ara ile uyguladıgımız tedavi olduğu gibi, 2 ayda bir uygulanabilecek lazer de mevcut.

Boyun Rejuvenasyonu

Yorumlar kapalı.