Buz Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan en üst düzey teknolojidir. Buz Lazer Epilasyon cihazları Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium isimlerini taşır. Her cilt tipine uygundur ve 4 mevsim yapılabilir yani yazın bronz olduğumuzda da Buz Lazer epilasyon yapabilmekteyiz. Buz Lazer epilasyon Soprano Ice Platinum ve Titanium nedir? Sizi istenmeyen tüylerinizden kurtaracak buz lazer teknolojisidir.

Buz Lazer Epilasyon acıtır mı?

Doç. Dr. Ahu Birol Kocaalp kliniğinde Buz Lazer epilasyon Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium yapılmaktadır. Ağrı ve acı hissi minimum düzeyde olan en ileri teknoloji buz lazer epilasyon cihazlarıyla yapılan işlemlerde genital ve yüz bölgesi daha hassas olduğu için diğer bölgelere göre bir miktar acı hissi oluşabilir.

buz lazer

Buz Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Soprano Ice Platinum ve Soprano Ice Titanium yaptırabilirsiniz. Erkek ve kadın hastalar buz lazer epilasyon rahatlıkla tercih edebilirler. Buz Lazer, lazer epilasyon uygulamalarının en acısız, en hızlı ve en son teknolojisi. İçeriğinde Alexandrite, Diyot, Nd YAG lazer dalga boylarını tek bir başlıkta birleştirmiştir. 3 dalga boylu lazer teknolojisiyle çalışır. Buz Lazer Soprano Ice platinum ve Titanium ile masaj konforunda ve kısa süren seanslarla uygulama yaptırabilirsiniz böylece ağrı ve acı hissedilmez.

Ağrı ve acı eşiği çok çok düşük hastalarımıza uyuşturucu krem sürerek sonrasında uygulama gerçekleştiriyoruz. Soprano Ice platinum ve Titanium’da Buz Lazer teknolojisi bulunduğu için leke ve yanık riski yoktur. Buz Lazer kaş arası, kulak içi ve burun içi gibi ulaşılması zor alanlar için özel bir ucu sahiptir. Yüz bölgesinde kullanılan bu uç, erişilmesi güç alanların tedavisine olanak tanır bu işlem Soprano Ice Platinum ve Soprano Ice Titanium teknolojisi ile mümkündür.

Artık sadece kadın hastalarımız değil erkek hastalarımız yüksek oranda istenmeyen tüylerinden şikayetçi ve 4 mevsim ağrı ve acı olmadan buz lazer epilasyon imkanı almak istiyorlar Soprano Ice platinum ve Soprano Ice Titanium ile masaj konforunda ve zahmetsiz şekilde lazer epilasyon imkanı almak mümkündür.

Buz Lazer Epilasyon zararlı mıdır?

Buz Lazer epilasyon uygulaması iç organlara zarar vermez. Bu konuda endişe etmenize hiç gerek bulunmamaktadır. Lazer bir radyasyon enerjisi değildir. Lazer ışığı deri ile sınırlıdır. Deri içerisinde kıl köküne kadar etki göstermektedir. Deri altındaki iç organlara, genital organlara, lenf bezlerine zarar vermemektedir.

Buz Lazer Epilasyon hijyenik midir?

Buz lazerde işlem ütüleme tekniği ile yapılmaktadır. Kullanılan başlık her hastadan sonra dezenfektan ile birkaç kez silinmektedir. Buna rağmen aynı başlığın kullanılmasını istemeyen her hasta için tek kullanımlık başlık da bulunmaktadır. Bunu işlem öncesinde belirtenlere özel vereceğimiz ayrı bir başlık ile işlem yapmamız mümkündür.

Yazın epilasyon yapılabilir mi? 

Buz lazer epilasyon güneş ışınlarından minimum etkilenen bir işlemdir. Soprano ice titanium ve soprano ice platinum cihazları yaz aylarında da kullanılabilir. Özellikle kendi renginizin birkaç ton koyusuna kadar bronzlaşanlar yaz aylarında da epilasyon işlemi yaptırabilir. İşlemden 3 gün önce ve 3 gün sonra güneşe çıkmamış olmanız tavsiye edilir. Eğer işlemden sonra herhangi bir kızarıklık, yanma hissi yoksa, deride bir değişiklik yok ise 3 gün sonra güneş koruyucu ile birlikte denize ve havuza girmenizde bir engel bulunmamaktadır.

Buz Lazer Epilasyon kaç seans? Buz Lazer Epilasyon ne kadar etkilidir?

Buz lazer epilasyon işleminin ilk seansından sonra kıllar 15 gün içerisinde uzar ve bir kısmı dökülmeye başlar. Sonraki seansa öncesinde de işleme gelmeden 1 gün önce bölgenin jilet ile alınması gerekir. Ağda ya da cımbız ile alınmaması gerekmektedir. Çünkü jilet ile kıllar kısaltılır fakat diğer yöntemlerde kılların köklerine müdahale edilir. Buz lazer epilasyon uygulamasının başarı oranını yükseltmek için işlem öncesi kıl köklerine müdahaleden kaçınmak gerekir. Kıl kökü tahrip edilmezse soprano ice titanium ve soprano ice platinum cihazlarıyla kıl kökleri yok edilebilir.

Lazer epilasyon ile yok edilmesi istenen kılların %100’ünün dökülmesi mümkün değildir. Buz Lazer Epilasyon işlemi lazer epilasyon yöntemleri arasında tamamının yok edilmesine en çok yaklaşan uygulamadır. Her seanstan sonra kılların minimum %10 – %15’i kalıcı olarak dökülmektedir. Bir sonraki seansta da tekrar kalan kılların da yaklaşık %10 – %15’i dökülmeye devam eder. Böylece yaklaşık 8-10 seanslık bir uygulamada yok edilmesi istenen kılların minimum %80’i kalıcı olarak dökülmektedir.

Buz lazer epilasyon cihazlarının diğer cihazlara göre en büyük avantajlarından biri de özellikle ince kıllara olan etkisidir. Çünkü lazer epilasyon cihazları özellikle kalın ve koyu kıllar üzerinde etkilidir. Halbuki vücudumuzda yüz gibi üst kol üst bacak gibi bölgelerde genellikle kıllar daha ince ve açık renkli olmaktadır. Bu tüylere etki gösterecek cihaz sayısı da oldukça sınırlıdır. Buz lazer epilasyon cihazı ince tüylerde başarılıdır. Yüz tüylerini yeniden aktive etmemektedir. Bazı dalga boyları epilasyon uygulamaları sonrasında yıllar içerisinde kılları daha da aktif hale getirirken, buz lazer epilasyon cihazlarında kullanılan lazer ışın dalga boyları kıl köklerini tamamen ortadan kaldırmaya yönelik çalışmaktadır.

Buz Lazer Epilasyon emzirme döneminde uygulanır mı?

Buz lazer uygulamasını emzirme döneminde yaptırmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Buz Lazer Epilasyon gebelik döneminde uygulanır mı?

Buz Lazer Epilasyon herhangi bir şekilde iç organlara zarar vermemekle birlikte, Doç. Dr. Ahu Birol Kocaalp gebe hastalara buz lazer epilasyon uygulamayı doğru bulmamaktadır. Bunun sebebi ise işlemin anne adayında bir stres yaratabilme olasılığıdır. Eğer gebelikle ilgili olumsuz bir durum ortaya çıkar ise, işlem ile alakalı olmasa bile anne adayı kendini suçlayabilir. Bu nedenle buz lazer epilasyon işleminin doğum sonrasında, emzirme döneminde yapılması daha uygundur.

Buz Lazer Epilasyon kaç yaşından sonra yapılır?

Buz lazer epilasyon işlemine başlama yaşı genç kadınlarda ilk reglini olduktan 1,5 – 2 yıl sonra tavsiye edilmektedir. Bu süreçte hormonların aktifleşme dönemi tamamlanır. Kılların yeniden aktifleşmemesi için hormonların tamamen aktifleşmesinin beklenmesi daha uygundur. Mutlaka 18 yaşının doldurulmasını beklemeye gerek yoktur. 18 yaşını doldurmamış ve hormonlarının aktifleşmesi tamamlanan gençler, ebeveynlerinin izniyle buz lazer epilasyon işlemini yaptırabilir. Genç erkeklerde de kaş arası gibi psikolojik olarak rahatsız edici kıllardan kurtulmak ergenlik sonrasında ebeveyn izinleriyle mümkündür. Soprano Ice Titanium ve Soprano Ice Platinum cihazları diğer cihazlara göre daha az acı hissi verdiği için gençlerde daha çok tercih edilip güvenle kullanılabilir.

Buz Lazer Epilasyon yaz aylarında uygulanabilir mi?

Diğer lazer epilasyon cihazları yaz aylarında kullanılmazken Soprano Ice Titanium ve Soprano Ice Platinum cihazları yaz aylarında da uygulanabilir. Bronz tenlerde yanık riski oluşturmamaktadır.

Buz Lazer Epilasyon 2022 fiyatları

İşlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre buz lazer epilasyon fiyatları değişmektedir. Uygulama bölgesine bağlı olarak buz lazer epilasyon 2022 seans fiyatı 100 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

Caddebostan’da bulunan Doç.Dr. Ahu Birol Kocaalp kliniğinden Buz Lazer hizmeti almak, Soprano Ice platinum ve Soprano Titanium Buz Lazer fiyatları, seans ve randevu bilgisi için iletişime geçebilirsiniz.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir