Kadın hastalarımızın en büyük korkusu olan cilt yaşlanması konusu Doç.Dr Ahu Birol Kocaalp kliniğinde en çok soru aldığımız konulardan bir tanesi daha güzel ve genç görünmek hemen hemen her kadının hayali artık. Medikal estetik sektörünün gelişimi ile birlikte ise genç ve güzel görünmek çokta zor değil…

Cildimiz neden yaşlanıyor?

Cilt yaşlanması sebeplerine gelirsek cildimiz ne yaparsak yapalım aldığımız yaşa bağlı olarak deri kalitemiz değişiyor. Esnekliğini kaybedip kırışıklıkların meydana geldiği bu doğal gelişimi durduramasak da en güzel şekilde yaş almak ve olduğumuzdan daha genç ve güzel görünmek mümkün…

Güneş hasarı, genetik faktörler, beslenme, uyku, strese bağlı olarak yaşlanma belirtileri hızlanabilir ve bunu en çok gördüğümüz ve hissettiğimiz yer yüzümüz olduğu için doğrudan yaşanan cilt yaşlanması belirtilerini görebiliyoruz.

Ciltte gözlenen bazı değişimler olabiliyor erken yaşlanma belirtileri için…

En bilinen şey ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar oluşmasıdır. Vücuttaki kolajen seviyesinin azalması ile birlikte, alın, yanak ve göz çevresi alanlarında kırışıklık ve hasar oluşmaktadır.

Güneş lekeleri ve cilt lekelenmesi.. Yaş almaya bağlı olarak hem yüz hem vücudumuzda lekelenmeler görülmeye başlayabiliyor, cilt lekelenmesi yüz hariç göğüs bölgemiz ellerimiz ve sırt bölgemizde kendini sıkça gösteriyor.

Saç köklerinde bulunan hücre sayımızın azalması ile cildimiz değil saçlarımızda alarm veriyor…

Peki yaşlanmayı önleyebilir miyiz?

Doç.Dr Ahu Birol Kocaalp kliniğinde cilt yaşlanmasını en aza indirecek bir çok teknoloji bulunmaktadır…

Cilt yaşlanması durdurulabilir mi?

Özellikle hyaluronik asidin deri altına enjekte edilerek gerçekleştirildiği dolgu işlemleri,yüz dolgusu,jawline dolgu,nazolabial dolgu gibi işlemler cildi yenileyip toparlarken daha genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır. Ameliyatsız iple cilt germe işlemleri de çok başarılı sonuçlar vermektedir. Botoks uygulamaları ile yüzde oluşan kırışıklık, çizgi ve sarkmalar ortadan kaldırılıp yada en aza indirilerek yaşlanma etkileri yüzden silinebilmektedir. Bununla birlikte ameliyatsız gençleşmede altın iğne,fraksiyonel lazer,baby face lazer gibi birçok lazer ile gençleşme uygulamalarımız mevcuttur. Cilt altına enjekte edilen mezoterapiler ile cilde ihtiyacı olan kaybettiği vitaminler verilerek yaşlanma belirtilerini durdurmayı ve en aza indirmeyi amaçlıyoruz.

Daha fazlası ile ilgili bilgi için www.ahubirol.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir