Filtresiz fotoğraf yüklemenin sırrı: yüz mezoterapisi

featured

Pürüzsüz, sağlıklı, genç bir cilde sahip olmak, güzel görünmek kadar sağlıklı da olduğumuzu hissetmek, pek çoğumuzun kişisel gereksinimleri arasında yer alıyor. Aynada kendimizi iyi görmek kadar günlük hayatımızda en doğal halimizle bile güzel hissetmek, makyaj yapmadan ve birbirinden farklı onlarca filtre arasında vakit kaybetmeden bir anda çekilen bir fotoğraf çekiminde bile çaba sarf etmeden güzel çıkmayı kim istemez? Bu değişimi yaratan cilt bakım tedavilerinden biri ise, yüz mezoterapisi uygulamasıdır.

Peki bu işin sırrı hangi bakımda? Elbette ki sağlıklı beslenmemiz ve düzenli olarak cildimize bakmamız gerekiyor. Fakat yaşımızın ilerlemesiyle beraber cildimizde kırışıklık ve sarkmalar oluşmaya başladığı dönemlere geldiğimizde, ek birtakım bakım ve vitamin yüklemeleri, bizi radikal bir fark yaratacak şekilde toparlayıp eski sağlıklı görünümümüze döndürebiliyor. Derinin alt tabakasına ilaç enjekte etme yöntemine biz Mezoterapi diyoruz. Vücudumuzda her bölgeye, farklı ilaçlar ile uygulanabilecek mezoterapi, ‘Mezolift’ de dediğimiz yüz mezoterapisinde cildimizde nasıl bir fark yaratıyor, şöyle aktarabilirim:

Vitamin, mineral ve antioksidanlar cilde yükleniyor

Hepimizin bildiği gibi, yüz ve boyun derisinde yaşa, güneş ışınlarına, sigara dumanına ve yerçekimine bağlı olarak elastikiyet kaybı, bunun sonucunda da sarkma meydana gelir. Deri kırışıklığı ve sarkmalarında etkili olan bir yöntem olan mezoterapide ise intradermal olarak yani deri içine nüfuz edecek şekilde, ilaçlar, vitamin, mineral, antioksidan maddeler, amino asit ve hyaluronik asit karışımları enjekte edilir. Yüz mezoterapisinde ilaçlar küçük miktarlarda karıştırılarak cildin içine ve altına direk olarak çok küçük ve ince iğnelerle verildiği için cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir. Amaç kollajen yapımını uyararak derinin daha sıkı hale gelmesini sağlamaktır. Tedavi yüz, dekolte ve el üzerine uygulanabilir.

Peki neden hyaluronik asit cildimiz için bu kadar önemli?

Hyaluronik asit, tüm yaşayan organizmaların bağ dokusunda doğal olarak bulunan, bulunduğu dokuya esneklik ve sağlamlık veren, su tutma kapasitesine sahip temel bir maddedir. Vücudumuzda en çok deride (% 60), kas, göz ve eklemlerde bulunur. Genç yaşlarda cildin gergin ve eklemlerin hareketliliğini, dokuların nemli ve canlı kalmasını sağlar. Deri altında doğal olarak bulunan bu madde yaşla birlikte azalır; 50’li yaşlarda yarıya düşer. Sonuçta deri önemli bir desteğini kaybeder; deri yaşlanması ortaya çıkar. Enjeksiyon yoluyla, dışarıdan takviye edildiği zaman, deri daha gergin, sıkı ve kırışıksız görünür.

Yorgun görünmeyen, taze ve aydınlık görünüm sağlıyor

Cildin elastikiyeti artıran ve kişiyi daha taze, dinlenmiş ve aydınlık bir görünüme kavuşturan Mezolift, kimler için uygun şöyle sıralayabilirim:

  • Donuk ve parlaklığını yitirmiş cilde sahip olanlar
  • Ciltte elastikiyet kaybı ve sarkma tedavisi
  • Cildin yaşlanmasını engellemek
  • Yüzün yorgun görünümünü gidermek
  • Sigara içenlerde cilt hasarını engellemek ve tedavi etmek
  • Yaz öncesi güneş ışınlarının zararlarına karşı önlem almak
  • Güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek
  • Diğer leke tedavileriyle birlikte lekeleri hafifletmek veya gidermek
  • Diğer yöntemlerle birlikte sivilce izi, diğer yara ve yanık iz tedavisi
  • Diğer yöntemlerle birlikte cilt çatlak tedavisi

Başlangıçta 2-4 hafta aralıklarla uygulanır

Yüz mezoterapisinde (Mezolift) uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik krem sürülebilir. Başlangıçta 2-4 hafta aralıklarla uygulanan tedavi kapsamında, ortalama 4-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrar yapılabilir. Yüz mezoterapisi sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Tedavi bittikten sonra cilt yenileme etkisi devam eder.

Peki Mezoterapi uygulamasında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

CE sertifikasına sahip olması ve Class 3 enjeksiyon onaylı bir ürün uygulanmalıdır.

Sarkma çoksa başka yöntemlerle beraber de uygulanabiliyor

Hamilelere, emziren annelere, deride aktif enfeksiyonu olanlara ve uygulanan maddeye karşı alerjisi olanlara yapılmaz. Eğer aşırı derecede sarkmış cilt, derin izler ve lekeler söz konusuysa ilk ve tek tedavi seçeneği olamaz. Bu durumda mezoterapinin cildi yenileyen lazer, radyofrekans veya IPL ile birlikte uygulanması çok daha başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Dolgu işlemlerinden önce veya sonra yüz mezoterapisi (Mezolift) yapılması ciltteki sarkmaların ciddi şekilde giderilmesini sağlar.

Filtresiz fotoğraf yüklemenin sırrı: yüz mezoterapisi

Yorumlar kapalı.