Göz altı ışık dolgusu nedir?

Gözaltlarına hyaluronik asit kullanarak yapılan bir uygulamadır. Özellikle yıllar içerisinde gözaltında meydana gelen çöküklüğün hafifletilmesi amacı ile uygulanır. Göz altında volüm kaybı olduğunda daha yorgun bir ifade ortaya çıkar, Göz altında mor, kırmızı renk değişikliği oluşur. Alttaki damarlar daha belirgin hale gelir. Bu bölgeye yapılacak dolgu uygulaması meydana gelen bu değişikliğin hafifletilmesini sağlar.

Yılda bir uygulanması uygun olmaktadır. Bazı kişilerde yapılan dolgu daha geç eridiği için daha uzun surede tekrarı yapılabilir. Bazı hastalarda tek seans yeterli olmaz ise yapılan ilk seanstan bir süre sonra bir miktar daha rötuş uygulaması yapılabilir. Bu bölgeye kullanılacak dolgunun daha düşük molekül ağırlıklı olması gerekmektedir.. Fazla dolgu kullanımından, fazla düzeltmeden kaçınmak gerekir; çünkü zaman içerisinde volüm artısı olacaktır bu da dışarıdan belirgin bir şişliğe neden olur.

İşlem yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Akışkan olmasından dolayı çok ince iğnelerle uygulanabilir Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Kullanılan dolgu maddelerinin içerisinde lokal anestezik maddeler vardır. Uygulama aşamasında ve sonrasında ağrı oluşumunu engellerler.
İşlem sonrası enjeksiyon yapılan bölgede morarma, ödem gelişebilir. Göz çevresinde diğer bölgelere oranla daha sik morarma görülebilir. İşlem sonrası normal günlük aktiviteye,( makyaj yapma, spor) devam edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir