İnatçı yaralar, izler ve yağlar için çözüm: PB Serum High

featured

PB Serum High travma, ameliyat, yanık ya da akne gibi cilt hastalıkları sonrasında oluşan skarlar denilince akla gelmektedir. Yani yara ve izler veya ameliyat sonrasında bir dokudaki ya da organdaki yoğun bağ dokusu artışına bağlı sorunlarla ilgilidir. Oluşan katılaşmayı ifade eden fibrözite gibi dirençli ve zorlu cilt rahatsızlıklarını yendiğimiz dermatolojik tedavi biçimlerinin başında PB Serum High geliyor.

Selülit, çatlak, pürüzlü ciltlerin toparlanması, boyun-dekolte kırışıklıkları ve gevşekliği ile karın yağları ve sarkmalarının düzeltilmesinde de etkili olan PB Serum High tedavisini, biyoteknolojik araştırma ve geliştirmenin önde gelen kuruluşlarından biri olan Proteus Biotech laboratuvarlarında yüksek saflıkta üretilen Liyaz, Lipaz ve Kolejenaz enzimlerinin tedavi edici dozlarda ve hyalüronik asitle birlikte vücuda enjeksiyon yöntemiyle uygulamaktayız. Başka bir deyişle, aslında dokularımızda var olan enzimleri tedavi edici dozlarla vücudumuza vererek iyileşme ve onarma sağlarız. Bu anlamda insan vücudundaki enzimler, kozmetik ve ilaç endüstrilerinde kullanılmak üzere genetik biyomühendislik yoluyla, son derece yüksek kalite standartlarında laboratuvarlarda üretilmektedirler. Gelin PB Serum High tedavisinde hyalüronik asitle birlikte vücuda enjekte edilen bu 3 enzime yakından bakalım…

Doku yenileyen 3 değerli enzim: Kolajenaz, Lipaz ve Liyaz

Genelde cilt sağlığı ile anılan kolajenin temelde ne olduğunu hatırlamamızda fayda var. Tüm vücudumuz için olmazsa olmaz yapısal ve işlevsel açıdan gerekli olan bir protein türü olan kolajenin temel görevi bağ dokusunu güçlendirmek ve vücut bütünlüğünü korumaktır. Vücut bağ dokumuzun yüzde 80 gibi büyük bir bölümünü oluşturan kolajenin temel görevi, cilde güç, esneklik ve sağlamlık vererek, cilt yapısını oluşturan bir ağ oluşturmaktır. 25 yaşın üzerindeki kişiler her yıl bu değerli maddenin %1.5 kadarını kaybeder ve böylece ilk kırışıklıklar oluşmaya başlar. Yani yaşlanma ile bunlar hem sayı hem de kalite olarak gerilerler.

PB Serum’un içerdiği ‘kollajenaz’ ise, uygulama bölgesine bağlı olarak vücutta sağlıksız ve düzensiz kolajeni yok edip düzenli ve yeni kolajen üretimini artırdığı araştırmalarla ispatlanmış bir enzim olarak dikkat çeker. Bu da tüm yüz ve vücutta yenilenme, dermis ve bağ dokusunun yenilenmesi, cildin elastikiyetinin artırılması, akne skarlarının ve cilt yaşlanmasının belirtisi olan kırışıklıkların azaltılmasında etkilidir. High türü PB serum ise daha çok kolajenaz enzimini içerir. Bu yönüyle PB Serum High’ın yeni nesil ve güçlü bir enzim tedavisi olduğunu söyleyebiliriz…

Katı ve sıvı yağlardan oluşan organik bileşikleri ifade eden lipid molekülleri vücudun yağ dokusunda depolanır. PB Serum’un içerdiği Lipaz PB500 ise vücudumuzdaki lipid metabolizmasını ve kanda bulunan bir yağ türü olan trigliseridlerin parçalanmasını tetikler. Böylece yağ hücresinin hacmini azaltır. Bağırsaktaki yağları sindirmeye yardımcı olan bir enzim grubudur. PB Serum’un içerdiği Liyaz LYA PB72k enziminin görevi ise vücudumuzdaki su birikiminden sorumlu polisakkarit moleküllerini parçalayarak sıvıları serbest bırakması ve böylece etkilenen dokudaki ödemi azaltmasıdır. Ürünün içindeki hyalüronik asit de enzimlerin dokuda daha rahat dağılmasını sağlar, dokunun geçirgenliğini arttırır ve birlikte çok daha güçlü doku yenileme etkisi gösterirler.

Fazla kilo vermeyle oluşan sarkmalara birebir çözüm

Bahsettiğim tüm bu enzimler, kozmetik ve ilaç endüstrisinde yıllarca biyoteknolojik araştırmalar yoluyla geliştirilen ürünlerin benzersiz aktif bileşenleri olarak yer almıştır ve araştırmalar sonucunda ilk uygulamadan itibaren görünür ve hızlı sonuçları garanti edebildiği görülmüştür. PB Serum High’ın diğer uygulamalardan en bariz farklılığı ise daha uzun ömürlü olmasıdır.

Aşırı kilolu kişilerde bu tür hastalarımızın zayıfladıktan sonra vücutlarının çeşitli bölgelerinde sarkmalara maruz kaldıklarını gözlemleriz. PB Serum’un ‘high’ formu ile fazla kilo verme sonucu vücutta oluşan bu sarkmalardan kurtulma imkanı vardır. Uygulama, vücuttaki elastikiyet kaybını önlemeye ve vücudu sıkılaştırmaya yardımcı olur.

Sadece hekimler tarafından uygulanmalıdır

PB Serum High uygulamasında hastalarımızı inceledikten sonra karar vermek önemlidir. Dokudaki sorun veya sorunlara göre kullanacağımız ürün çeşidinin, PB Serum’u miktarı değişebilir. PB Serum tedavisinin tedavi edilecek duruma göre seçilen 3 farklı çeşidi vardır. Yani, tüm ürünlerde içerik aynı olmakla birlikte, içerdikleri enzim konsantrasyonuna göre bu yazıda temel olarak bahsettiğim High tipinin yanı sıra Medium ve Low olmak üzere 2 tipi daha bulunuyor. Bunlarla birlikte dokuya göre uygulama tekniği ve seans sayısını belirleriz ve uygulama enjeksiyon tekniği ile olur. Tüm bu kritik kararlar ise ancak bir hekim tarafından verilebileceği için, uzman bir hekim dışında bu uygulamayı yaptıklarını söyleyen kişilere güvenilmemesi gereklidir.

20 dakika süren uygulamada etki ilk haftadan görülmeye başlar

Uygulama öncesinde ise tedavi edilecek alan belirlenir, deri işaretleme kalemi ile çizilir. Lokal anestezikle yarım saat bekledikten sonra ince uçlu iğneler veya kanül yardımıyla gerçekleştirilir. Uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklık, ödem veya morarma olabilir, fakat ortalama 3-4 gün sürebilecek bu etkiler lokal kremlerle geçmektedir. İşlem sonrasında soğuk uygulamadan, hamam, sauna ve denize girmek gibi ağır faaliyetlerden ve ağır spordan kaçınılmalı ve bol su içilmelidir. Uygulama 15-20 dakika kadar sürer ve hemen sonrasında sosyal hayata devam edilebilir. Etkiler duruma göre 2-7. günde görülmeye başlar. Tedaviler uygulanacak bölgeye göre 2-3 hafta arayla 2-6 seans yapılabilir. PB Serum High’ın bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur ancak 18 yaşını doldurmuş kişilerde kullanılır.

İnatçı yaralar, izler ve yağlar için çözüm: PB Serum High

Yorumlar kapalı.