Kış mevsiminde cildi yenileyen A Vitamini mucizesi

featured

Cilt sağlığımızda doğru bir temizliğin, iyi nemlendirmenin, düzenli bakım kürlerinin ve sağlıklı beslenmenin etkisi çok önemli bir yer tutar. Özellikle içinde bulunduğumuz kış ayları ise, cildimiz ve vücudumuzda A, D, E ve C vitaminlerinin eksilmelerin baş göstermesi nedeniyle, biraz daha özen göstermemiz gereken bir döneme işaret ediyor. Özellikle A Vitamini cildi sağlıklı tutan ve yaşlanmayı önleyici etkisi bilinen en önemli moleküllerin başında geliyor.

Kışın yaşanan bu vitamin kaybının yanı sıra ani ısı değişimleri ve soğuk, kuşkusuz cildimizin yapısını daha kolay kuruyan, hassaslaşan, hatta nem tutma özelliğinin bozulmasından dolayı pul pul dökülebilen bir hale dönüştürüyor. Peki hem mevsim şartları giderek sertleşirken hem de yeni bir yılı karşılamaya hazırlanırken kendimizi yenilemek adına, cildimize en doğru bakımı nasıl uygulayabiliriz?

Bu, biz dermatologların her mevsim geçişinde hastalarımızdan sıklıkla aldığımız bir sorudur. İster genç, ister olgun bir cilt yapısı olsun özellikle kış mevsiminde yüzleştiğimiz ve yukarıda değindiğim cilt sorunlarının çözümü ise ‘yenileyici’ birtakım bakımlarla mümkün. Düzenli olarak A vitaminini içeren bakım ve tedaviler uygulamak, bununla ilgili kontrollü bir tedaviyle uygun dozajları takip etmek, hastalarımıza çizgi, kırışık ve leke sorunları için de düzelme sonucunu veriyor. Biz de kliniğimizde A vitaminini ağırlıkla uyguladığımız ‘Environ Cilt Bakımı’ ile bu ihtiyacı karşılıyoruz. Bu bakımın detaylarını ve A vitaminin nasıl etki ettiğini şöyle aktarabilirim…

Environ bakımında A vitamini dışında neler var?

Environ Cilt Bakımı’nda kullanılan ürünlerin aktif içerikleri, A, C ve E vitaminleri, antioksidanlar, peptidler, güneş koruması, alfa ve beta hidroksi asitleri, hyaluronik asit, büyüme faktörleri, pro-vitamin B5 ve vitamin B3’ten oluşuyor.

Tedavi kapsamında A vitamini antioksidan ve peptit gibi başka temel besinlerle birleştirilerek, uzun vadeli cilt geliştirmesi daha net olarak gözlemleniyor. Formulasyona baktığımızda tamamen güneş ve çevrenin etkileri ile cildin eksilen besinlerini yeniden cilde yüklemek amaçlanıyor. Aynı zamanda nemlendirmek için tasarlanmış olduğunu görüyoruz. Tedavi kapsamında kullandığımız ürünlerin bu içeriği, günümüzün sert çevresel koşullarından dolayı oluşan cilt sorunlarına karşı savaşma gücünü veriyor.

Kademeli A vitamini, reaksiyonları en aza indiriyor

A vitamininin ve diğer içeriklerin artan dozlar ile sunulması sonucunda cilt reaksiyonunun azalması, Environ Cilt Bakımı’nın en temel dinamiğini oluşturuyor. Bu nedenle Environ cilt bakım ürünleri sadece eğitim görmüş yetkili Environ cilt bakım uzmani tarafından kliniğimizde uygulanıyor.

Güneşin zararını ve yaşlanma etkilerini minimize ediyor

A vitamini eksikliğinin bir başka yönü de derideki değişikliklerdir. Bunların arasında pigmentasyon düzensizlikleri, kırışıklık, elastikiyet kaybı, deri incelmesi ve cilt kanseri vardır. A vitaminin bu sorunları ortadan kaldıran yararlarını ise şöyle özetleyebiliriz:

  • Cildin doğal nemlendirme faktorünü devreye sokar. Cildin canlı ve diri görünmesini sağlar.
  • Cildin dış tabakasını kuvvetlenlendirir.
  • Derinin sağlıklı görünmesini sağlayan doğal protein üretimini simule eder.
  • Derinin bağışıklık sistemine destek verir.
  • Potansiyel deri kanseri oluşumunun azalmasına yardımcı olur.
  • Komedon oluşumunu engeller ve cildin yağ dengesini sağlar.
  • Gençleştirici, leke giderici ve kırışık oluşumunu önleyici etkiye sahiptir.

Angelia Jolie’den Uma Thurman’a dünyaca ünlü aktristlerin tercihi

Cilt bakımında A vitamini formülasyonunun sunulmasına 1980’lerde öncülük etmiş olan kişi ise dünyadaki ilk 5 plastik cerrrahi uzman arasında gösterilen Dr. Des Fernandes… Onun öncülük ettiği Environ bakımının bugün 70 ülkede, Angelia Jolie’den Siena Miller’a, Uma Thurman’dan Kate Winslet’a kadar pek çok ünlü aktristin de düzenli yaptırdığı belirtiliyor

Kış mevsiminde cildi yenileyen A Vitamini mucizesi

Yorumlar kapalı.