Mikro İğneleme

featured

Mikroiğneleme nedir?

Mikroiğneleme , vücudun kendi kendini iyileştirme mekanizmasını aktif hale getiren bir uygulamadır.

Mikroiğneleme nasıl uygulanır?

Farklı cihaz ve baslıklar ile uygulanabilir. Baslık üzerinde 6-12-24-36 gibi farklı sayılarda iğne bulunmaktadır. Uygulama yapmadan önce mutlaka lokal anestezik krem uygulanır ve yaklaşık 20 dakika beklenir. Bu sayede acı hissedilmemektedir. Cilde uygulandığında cm2’de 250-400 adet arasında mikro kanal oluşturmaktadır. Mikro iğneleme uygulandıktan sonra kişinin cildine hekimin karar vereceği özel ilaçlar uygulanabilir.

İğnelerin açtığı mikro kanallar gerçek anlamda bir yara görüntüsü oluşturmasa da cilt tarafından yara olarak algılanır. Oluşan mikro kanallar 15 dakika içinde herhangi bir iz bırakmaksızın kaybolsa dahi, deri içinde bir yara tamir mekanizması tetiklenmiş olacaktır.

Ne gibi şikayetlerin tedavisinde kullanılır?

Bu tamir süreci ciltte anti-aging etki gösterir ve ciltteki ince kırışıklık ve çizgilerin yok olabilmesi için destek görevi görür.

Aynı zamanda akne skarlarının dolmasına ve alttaki fibröz bantların yok edilmesine yardımcı olur.

Yara tamir mekanizması yaranın ortaya çıkmasından itibaren hemen başlar ve 6 aya kadar devam edebilir. Genellikle ortaya çıkan sonuçlar 2 ay içinde gözle görülür düzeyde belirgin hale gelir.

Mikro İğneleme

Yorumlar kapalı.