Öğle arasında yüz gençleştirmenin formülü: Clearlift Uygulaması

featured

Dermatologlar olarak hastalarımızın cilt sağlığını yeniden kazandırma hedefiyle son zamanlarda farklı teknolojilerden ve cihazlardan yararlanarak özellikle ‘cilt yenileme’ alanında önemli bir yol katetmiş bulunuyoruz. Fraksiyonel karbon lazerden Altıniğne’ye (Scarlet) kadar uyguladığımız pek çok lazer teknolojisi, bugün cilde kontrollü hasar vererek kolajen üretimini tetikliyor ve kişiye özel belirlediğimiz seans aralıklarıyla çok etkin sonuçlar alabilmemiz mümkün oluyor. Ortalama 1 haftalık iyileşme süreleri bulunan bu tür lazer tedavileri, derin sivilce izlerinde, cildin yenilenmesinde, lekelerde ve cildin kendini yenileme mekanizmasını harekete geçirmede kuşkusuz çok etkili. Bunların yanında bazı gençleştirme teknolojileri de var ki, bunların başında ağrısız, acısız ve öğle tatili gibi çok kısa bir sürede tamamlanabilen Clearlift Lazer’i gösterebiliriz. Bu yöntem, nasıl bir etki sağlıyor şöyle aktarabilirim…

 

‘Öğle tatilinde, ağrısız acısız yüz gençleştirme tekniği’ olarak da nitelendirilen ClearLift Lazer, ameliyatsız yüz gençleştirmede kullanılan bir lazer teknolojisidir. Alışılagelmiş deri tedavi ve yapılandırma uygulamalarına ve acı veren yüz germe işlemlerine alternatif olarak; zarar görmüş, tahriş olmuş deriyi yenileme yöntemidir.

Clearlift hangi durumlarda uygulanabilir?

Ciltteki çizgi ve kırışıklıklar, ince kılcal damarlar ve kızarıklıklar ClearLift ile yok edilebilir.

  •  Ayrıca göz çevresindeki derinin gerilmesine, boyun bölgesi ve göğüsteki kırışıklıkların kaybolmasında etkilidir.
  • Tedavi sonrasında sarkıklık ya da gevşekliği sıkılaştırır, ince çizgiler ve kırışıklıkları hafifletir.
  • Botoks ve dolgu ihtiyacı azalır.
  • Göz çevresindeki koyu renk görünümü hafifler.
  • Yaş itibarıyla oluşan görünümü tersine çevirir ancak, yaşlanma sürecini durdurmaz. Bu nedenle cildinize yaptığınız yatırım sürekli olmalıdır.

 

Mikroskobik deliklerle derinin 3 mm altına ısı veriliyor.

 

Derinin alt dokularında gerçekleşen ClearLift Lazer, ciltte yüzeyindeki epidermise zarar vermeden işlem yapılan bölgede binlerce gözle görülemeyecek kadar minik, mikroskobik delikler açarak kontrollü bir onarım ve kolajen üretimi sağlar. Derinin 3 mm altına kadar ısı verdiği için uygulamadan önce bölgeyi uyuşturmak gerekmez ve cildin onarımı üst yüzeye zarar vermeden gerçekleşir.

 

Uygulama 20 dakika sürüyor, anestesiye gerek kalmıyor.

Yüz, boyun, dekolte ve el üzerine uygulama yapılabilen ClearLift’te 4 seans sonrası özellikle boyun bölgesini sıkılaştırmada çok etkileyici sonuçlar görülür. Seans aralıklarının ortalama 2-3 hafta olması önerilmektedir. Uygulamalar yaklaşık 20 dakika sürer. Uygulama sırasında sadece sıcaklık hissi algılanır. Tedavi çok hızlıdır ve hemen normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Uygulamadan önce bir ön hazırlığa ya da anesteziye gerek yoktur.

Öğle arasında yüz gençleştirmenin formülü: Clearlift Uygulaması

Yorumlar kapalı.