Plazma enerjisi ve ameliyatsız göz kapağı estetiği

Plazma Enerjisi Nedir?

Plazma enerjisi maddenin 4. hali olarak kabul edilmektedir. Plazma enerjisi temas ettiği bölgedeki doku parçasında bulunan keratinosit hücrelerini süblimleştirir (buharlaştırır). Sublimleşme; dokunun katı halden doğrudan gaz hale geçmesine verilen isimdir. Bu prosedürün avantajı yalnızca hedeflenen bölgedeki dokunun mikro ölçekte süblimleşmesi ve çevre dokular ile cilt altı katmanın etkilenmemesidir.

Nerelerde Kullanılabilir?

Plazma enerjisi ile üst dudaktaki sigara çizgileri ve akne skarları azaltılabilmektedir. Plazma Enerjisi sayesinde ameliyatsız olarak üst göz kapağı gerilebilmekte, alt kapaktaki torbalanma azaltılabilmektedir.

Yüzde bulunan sebase hiperplazi (yağ birikintisi), seboreik keratoz ve solar lentigo (güneş lekesi), et benleri de tedavi edilebilen değişikliklerdir.

Uygulama Nasıl Yapılır?

İşlem uygulanacak bölgeye önce lokal anestezi uygulanarak 30 dakika beklenir. Daha sonra plazma enerjisi ile istenmeyen dokular süblime edilir (buharlaştırılır). İşlem esnasında kanama olmaz. İşlem sonrası birkaç gün devam eden kızarıklık ve ödem ortaya çıkar. İşlem sonrası tedavi uygulanan bölgede kabuklanma görülür ve yaklaşık 7 gün içerisinde ortadan kalkar. Tedavinin leke olasılığı sebebi ile yaz aylarında yapılmaması uygun olcaktır . Seans sayısı kişinin şikayetine bağlı değişmekle beraber ortalama; 30 yaşa kadar tek seans, 30-40 yaş arası 2 seans, 40 yaş üstü 3 seansa ihtiyaç olabilir. Seans aralıkları ortalama 1 aydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir