Saç Mezoterapisi

featured

Saç mezoterapisi nedir ve nasıl uygulanır?

Saç mezoterapisi saç dökülmesinde oldukça sık kullanılan etkili bir tedavi yöntemidir. Saç mezoterapisi saçın sağlıklı büyüyüp gelişebilmesi için gerekli olan vitamin, antioksidan, mineral ve dolaşım düzenleyici maddelerin mikro iğneler ile saçlı deriye doğrudan enjekte edilmesi yöntemidir. Hem erkeklere hem de kadınlara rahatlıkla uygulanabilir.

Ürünler yaklaşık olarak 1 cm aralıklarla saclı deriye enjekte edilmektedir. İşlem öncesinde anestezik krem uygulanabilir bu sayede  uygulama sırasında yoğun bir acı, ağrı hissedilmemektedir. İşlem öncesinde saçlı deri antiseptik solusyon ile temizlenir. Bu nedenle işlem bitiminde saç ıslak olacaktır.

İşlem sonrası nelere dikkat edilir?

En az 8 saat saçın yıkanmaması uygundur. Bu nedenle toplantı, davet planı varsa o gün uygulama uygun değildir

Saç mezoterapisi ne sıklıkla uyulanır?

Uygulama sıklığı kişinin şikayetinin yoğunluğuna göre değişebilir. Saç mezoterapisi ortalama 15 gün ara ile  6-8 seans olarak yapılmalıdır.  Saç mezoterapisi her yıl bir kür şeklinde uygulanabilir. Bazen aylık destek  şeklinde de tedaviye devam edilebilir. Bu sayede saç dökülmeleri durdurulmakta ve yeni daha güçlü saçların çıkması sağlanmaktadır. Saç mezoterapisinin ilk seansından itibaren farklılık hissedilebilmekte, saçlar eski canlı ve parlak görünümüne kavuşabilmektedir.

Saç mezoterapisi saç çıkartır mı?

Saç mezoterapisi saç dökülmesini durdurur. incelmiş, miniatürize olmuş saçların daha kalınlaşmasını sağlar. Tamamen kellik olan bölgede yeniden saç çıkması mümkün değildir.

Saç Mezoterapisi

Yorumlar kapalı.