Şakak Dolgusu

featured

Şakak dolgusu ne işe yarar?

Elmacık kemiği, saç çizgisi ve alın arasındaki bölge şakak bölgesi olarak adlandırılır. Kilo kaybı sonucu, yaşın ilerlemesi, bazen genetik olarak bu bölgede yağ dokusunda azalma meydana gelir ve çukur görünüm olur. Yüzü üst yüz, orta ve alt yüz bölgesi olarak üçe ayırarak değerlendiririz, şakak bölgesi çökük olduğunda harmoni bozulmaktadır. Bu sebeple kaybolan yağ dokusunun yerine hyaluronik asit dolgu kullanarak bu harmoniyi yeniden yaratmayı hedefliyoruz.

Şakak dolgusu nasıl yapılır?

Şakak dolgusu ileri tecrübe gerektiren bir uygulamadır. Bu bölge uygulamasında tecrübesi olan deneyimli hekim tarafından yapılmalıdır. İğne kullanarak gun shot tekniği ile ya da bazı durumlarda kanül kullanarak geniş alana uygulama yapılabilir. Her seansta bir ml hyaluronik asit dolgu kullanılabilir. İşlemi yaptıktan sonra duruma göre birkaç ay içinde tekrarlayan uygulama gerekebilir, bazı kişilerde çöküklük fazla ise bir ml dolgu yeterli olmamaktadır.

Şakak dolgusu kaş kaldırır mı?

Evet, şakak dolgusu sonrasında kaştaki düşüklük de hafiflemektedir.

Şakak dolgusu ne kadar kalıcı?

Şakak dolgusunun kalıcılığı 6*12 ay arasında değişmekte; fakat periyodik olarak bu bölgeye dolgu tekrarı gerekli olmaktadır

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şakak Dolgusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir