Kılcal Damar Tedavisi

A,Woman,With,Smooth,Beautiful,Legs,,With,Varicose,Veins,On

Kılcal damar genişlemesi tüm vücutta görülebileceği gibi en sık bacaklarda ve yüzde karşımıza çıkmaktadır. Kılcal damar tedavisi KTP Lazer, Nd-Yag Lazer, PD Lazer ve IPL ile yapılabilir.

Kılcal damar genişleme neden oluşur?

Yüzde özellikle genetik faktörler,ve güneş ışınları kılcal damarların yoğunlaşmasına neden olurken, bacakta ise genetik faktörler, uzun süre ayakta kalmak, gebelik kılcal damar yapısında bozulmaya ve genişlemesine neden olabilir.

Kılcal damar genişlemesi ne gibi sorunlara yol açar?

Kılcal damar genişlemesi bacakta kozmetik sorun yaratmanın yanı sıra yürüme veya ayakta durma esnasında ağrıya neden olabilirler.

Yüzde kılcal damar çoğalması kozmetik sorunun yanı sıra akne rozase oluşumunu tetikleyebilir.

Kılcal damar tedavisi nasıl uygulanır?

Önemli olan damarın genişliği ve derinliğine göre uygun doz ve atım süresini ayarlayabilmektir.

Lazer tedavisi ile özellikle yüzeysel damarların (1-2 mm derinlik, <2mm çap) tedavisi başarılı olmaktadır.

Etkinliğin uzun süreli olmasını sağlamak için yüzeysel damarları besleyen derin yerleşimli damarların da tedavisi mutlaka yapılmalıdır.

Lazer ile kılcal damar tedavisi ağrılı bir uygulama mıdır?

Lazer ile bacaktaki damarların tedavisi esnasında ağrı hissedilebilir bu nedenle işlem esnasında soğuk hava uygulanır.  İşlemden hemen sonra ağrı hissi kaybolmaktadır.

Kılcal damar tedavisi sonrası iyileşme nasıl olur

İşlem sonrası tedavi uygulanan bölgede kızarıklık, şişlik, su toplama ve kabuklanma görülebilir. Tedavi sonrası iyileşme yaklaşık 3 hafta içerisinde gerçekleşir. Bu sürede onarıcı krem uygulanır. Bacaktaki tedavi edilen damarların yok olması daha da uzun sürebilir.

İyileşme sonrası kahverengi ya da beyaz leke oluşabilir. Alerjik reaksiyon riski bulunmamaktadır.

Seans sayısı kişiden kişiye değişmekle birlikte 2 seans genellikle yeterli olmaktadır. Seanslar arasındaki süre en az 8 hafta olmalıdır.

Lazer ile kılcal damar tedavisi sonbahar ve kıs aylarında yapılan bir işlemdir.

Lazer ile damar tedavisi skleroterapi uygulamasını iğne korkusu nedeni ile yaptırmak istemeyen, yüzeysel damarları yoğun olan, skleroterapi ile düzelmeyen damarların tedavisinde uygulanabilen etkili, güvenli bir tedavi yöntemidir.

Exit mobile version