Çene Dolgusu

featured

Yaş ile birlikte  alt yüzde deformasyon oldukça belirgin hale gelmektedir. Kemik yapıda erime, yağ dokusunda azalma ve yumuşak dokuda deformasyon ile birlikte çene hattında  bozulma, sarkma görülmektedir. Çene dolgusu ile bozulan çene hattını daha belirgin hale getirmek mümkün olmaktadır.

Çene dolgusu nedir ve nasıl uygulanır?

Çeneye dolgu uygulaması mandibular açı , çene ve pre jawl bölgeyi kapsamaktadır. Dolgu uygulamasında hyaluronik asit içeren dolgular tercih edilir. Göz altı, dudak dolgu uygulamasında 1 ml ürün yeterli olurken, çene bölgesine dolgu uygulamasında daha fazla ürün ihtiyacı olmaktadır. Doğru noktalara uygulanacak uygun hyaluronik asit dolgu hem çeneyi, hem çene hattını toparlayarak kişinin daha genç görünmesini sağlar.

Çene dolgusu ağrılı bir uygulama mıdır?

Çene dolgusu uygulamadan önce lokal anestezik krem, uygulama esnasında soguk uygulama yapılması sebebi ile işlem ağrılı olmamakla birlikte, işlem sonrasında birkaç gün özellikle ağız hareketi ile ağrı oluşabilir.

Ne kadar süre kalıcıdır?

Kalıcılık ortalama 1 yıldır.

Çene dolgusu ile hangi sorunlar düzeltilebilir?

Çene dolgusu, çene ucunu uzatma, geride olan çeneyi öne alma, çene köşesini ve çene hattını belirginleştirme amacı ile uygulanır.

Sadece çene bölgesi yeterli midir?

Yüzü üst, orta ve alt yüz olarak üc kısıma ayırdığımızda  mutlaka şakak bölgesi (temporal bölge), elmacık kemiği (zigoma), orta yüz (malar bölge) de değerlendirilmelidir. Bu bölgeleri ihmal ederek sadece çene hattına dolgu uygulamak yeterli olmayacaktır.

Çene Dolgusu

Yorumlar kapalı.