Cilt serumu kullanımı

featured

Cilt serumu kullanmak gerekir mi?

Doç.Dr Ahu Birol Kocaalp olarak her cildin ihtiyaçları farklıdır olarak söyleyebiliriz.

Cilt serumu tam olarak ne işe yarar? Öncelikle ona bakmak gerekebilir…

Serumlar değişik minareller, vitaminler ve hücre yenileyici içeriklere sahiptir. Hepsinin yapısı ve içeriği birbirinden farklıdır önemli olan cilt tipinizi tespit ederek ona göre doğru ürünü kullanmaktadır.

Günlük hayatımıza serum kullanmayı ekleyerek stres, yorgunluk, güneş, yaşlanma gibi sebeplerle hırpalanan cildimizi içeriden takviye ederek daha sağlıklı görünmemize yardımcı olur.

Serum kullandığınız sürece hücreler gerekli takviyeyi aldığından cildiniz eskisine göre daha sağlıklı olur, daha az kırışır, daha az sarkar, daha az lekelenir. Serum, stres ve kötü beslenmeye direnen hücrelere güç sağlar cilt güzelliğimiz için alınmış bir önlem olduğunu söyleyebiliriz.

Serum kullandıktan hemen sonra etki görmeyi beklemekte oldukça yanlıştır cilt en az 45 gün sonra yenilenmeye başlar diyebiliriz.

Kimler serum kullanmalı?

Serum için illa ileriki yaşlarda kullanılmalıdır diyemeyiz. Çünkü 20’li yaşlarda da cilt alarm veriyor olabilir. Bu tamamen kişisel olarak değişebiliyor. Doktor muayenesi ile bu soruyu doğru yanıtlamak mümkündür. Nasıl mı? Cildiniz yaşıtlarınızdan daha çabuk yaşlanma belirtileri veriyorsa, lekelenmeye yatkınsanız, yağ salgılarınız çok fazla ise, çabuk kuruyan ve problemli bir cildiniz varsa kişisel ihtiyacınıza göre bir serum kullanabilirsiniz.

Cildiniz kuru ise kullanılan serum farklı ,yağlı ise farklı, Olgun veya genç cilt ihtiyaçlarına göre farklı serum modelleri seçilmelidir.

Serumlar yoğun konsantrasyonlar olduğundan etkileri hızlıdır. Cilt yaşlanırken, 27-28 yaş civarı belirti vermeye başlar. Bu yaşlarda önleyici olarak serum kullanılabilir. 30-40 yaşlarında farklı serumlar, 40 üstünde farklı içerikte serumlar seçilir. 40’tan itibaren hormonal denge de farklılıklar oluştuğundan yaşlanma hızlanır. Bu yaşlarda da daha yoğun içerikli serumlar seçilmesi gerekir.

Serum fiyatları için www.ahubirolkocaalp.com ziyaret etmeyi unutmayın.

Cilt serumu kullanımı

Yorumlar kapalı.