Hyaluronik asit ne işe yarar?

Hyaluronik asit yüze sürülür mü?

Güzellik ve kozmetik sektörünün vazgeçilmez asitlerinden biridir hyaluronik asit kimi zaman yüzümüze sürdüğümüz krem ve serumların içinde çoğunlukla yüzümüze uyguladığımız enjeksiyon işlemlerin hemen hemen hepsinde hyaluronik asit mucizesinden bahsetmek mümkündür.

Yoğun dolgunlaştırcı harika bir anti aging bakımdır hyaluronik asit…Doç.Dr Ahu Birol Kocaalp olarak hyaluronik asit mucizesinden biraz bahsedelim…Kullanılmadığı alan yok gibidir neredeyse…

Hyaluronik asit kendi ağırlığının 1000 katı su tutma kapasitesine sahip oldukça güçlü bir asit türüdür.

Su bazlı bir asit olduğu için nemsiz ciltlere muhteşem bir içeriktir bunun yanında diğer güzel tarafı ise hyaluronik asit her cilt tipine uygundur.

Peki hyaluronik asit cildimizde kullandığımızda ne işe yarar?

Cilt için mükemmel bir nemlendiricidir ve cildinizin çok daha hızla iyileşmesine katkıda bulunur, hyaluronik asit sayesinde cilt sağlıklı ve sıkı bir görünüm elde eder.

Hyaluronik asit harika bir antioksidandır buda hasara uğramaya müsait olan cildimizi korumaya yardımcı olması demektir.

Antibakteriyel özelliğide olan hyaluronik asit sayesinde ciltte yara iyileşme hızını arttır

Hyaluronik asit ciltte elastikiyet kaybına iyi gelir, cildimizin daha sıkı ve genç görünmesine destek olur.

Hyaluronik asit cildi nemlendirdiği için mat ve cansız ciltleri parlatır sağlıkla ışıldar cildimiz.

Gözeneklerimizi asla tıkamaz bu özelliği ile akneli ve yağlı ciltler içinde oldukça iyi bir nemlendirici halini alır hyaluronik asit.

Bu özellikleri ile hyaluronik asit kozmetik krem ve serumların vazgeçilmez içeriği haline gelmiştir

Bunun yanında medikal estetik alanında hyaluronik asit mucizesinden nasıl faydalanıyoruz?

Dolguların ana ham maddesi hyaluronik asittir zamanla elastikiyetini kaybetmiş ve sarkmış , ince kırışıklıklarla mücadele etmeye başlamış cildimizi hyaluronik asit içerikli dolgular ile tamamen doğal şekilde doldurarak ciltte olmuşmuş hasarı giderebiliyoruz…

Doç.Dr. Ahu Birol Kocaalp kliniğinde yüz dolgusu ve cilt mezoterapi çeşitlerinde hyaluronik asit gücünden faydalanıyoruz..hyaluronik asit cildimizde doğal olarak bulunur fakat yaşa bağlı olarak git gide azalır bizde azalan hyaluronik asiti cilt mezoterapi ve dolgu uygulamalarımız ile yaşlanma belirtilerini gidererek sizi olduğunuz yaştan çok daha iyi görünmenizi hedefliyoruz.

www.ahubirol.com ziyaret etmeyi unutmayın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir