Boyun Rejuvenasyonu

Boyun Rejuvenasyonu, Gelişen teknoloji ile birlikte yıllara meydan okumak mümkün olsa da; boyun ve ellerimiz yaşımızı ele verebiliyor. Yüzümüze gösterdiğimiz özeni genellikle boyun ve dekolte bölgesine göstermiyoruz.

Aslında yüzümüz icin yaptırdığımız uygulamaların tümü, kulladığımız kremler boynumuz için de uygulanabiliyor. Sırt üstü ve kabarık olmayan bir yastıkla yatmak boyun kırışıklığının oluşumunu azaltmada etkili oluyor. Otururken veya hareket halindeyken boynun dik tutulması gerekiyor. Elimizden düşürmediğimiz cep telefonu aslında boynumuzun en büyük düşmanı.

Boynumuz; göz kapağından sonra en ince deriye sahip olan bölgedir. Boyun derisinin iyilesmesi daha zor oldugu için kullanilacak cihazlarda daha düşük dozda enerji tercih etmek gerekli oluyor.

Daha saglikli görünen, daha sıkı bir boyun için neler yapabiliriz??

  1. Botulinum toksin uygulaması

Yüze uygulanan toksin tedavisi boyuna da uygulanabiliyor. Amac yatay boyun çizgilerini azaltmak, olusumunu engellemek. Boyundaki platysma kasına ait bantlarin icerisine 2 cm ara ile enjeksiyon yapılıyor.. Aynı işlemin 4-6 ayda bir tekrarlanması daha etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor.

  1. Mezoterapi 

İçeriğinde hyaluronik asit, vitamin ve aminoasitlerin bulunduğu özel solusyonlar ince iğne ile deri içine uygulanıyor. Uygulanacak ürün kisinin deformitesinin yğgunluğuna gore seciliyor. Seans sayisi 15 gun ara ile 4-6 olabilir. Yılda en az bir kur seklinde uygulamakta fayda var. PR uygulaması, kişinin kendi kanından elde edilen plazmanın enjeksiyonu ile yapılıyor.. Uygulamanın genellikle ayda bir olmak üzere 3-4 seans yapılması yeterli görülüyor. Boyun ve dekolte bölgesine yapılan mezoterapi ve PR, cildin kırışıklıklarının azaltılması, nem kazandırma ve lifting (yüz ve boyun kaldırma) etkisi saglamakta.

  1. Dolgu uygulaması
    Yüzde ve boyunda yatay derin çizgilerin altına yapılan hyalüronik asit veya hyaluronik asit disi dolgu uygulaması ile uygulama yapılan bölgede dolgunluk sağlanıyor, cilt nemleniyor, sıkılaşıyor.

 

4.Lazer uygulaması 
Fraksiyonel lazer uygulaması ile boyun derisinde kontrollü hasar oluşturulur, iyilşirken de kollajen artıı sağlanır.. Meydana gelecek reaksiyon uygulama yapılan lazerin dalga boyuna, uygulanan doza baglı olarak değişiklik gösterir. İşlem öncesinde bunu belirtmek çok önemlidir. Bu 1 gün de olabilir, 10 gün de. Uygulama sıklığı da uygulanan dalga boyu ile alakalıdır. Hekim tarafından belirlenir. 15 gün ara ile uyguladıgımız tedavi olduğu gibi, 2 ayda bir uygulanabilecek lazer de mevcut.

 

 Sivilce izi, Yara izi, Çatlaklara Veda Ederken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Her birimiz hangi yaşta olursak olalım; daha genç, daha canlı lekesiz bir cilt isteriz; değil mi?

İşte bu uğurda bilim insanlarının geliştirdiği 15 yıldır uygulanan teknolojinin adı, fraksiyonel lazer tedavisidir.

 

Fraksiyonel lazerler, cilt yenileme, iz tedavisi (akne izi, ameliyat izi), çatlak tedavisi, göz kapağında sarkmayı engelleme  amacı ile kullandığımız cihazlardır. Farklı dalga boylarında olabilir* Deri yüzeyine lazer atışı yapıldığında deri alt tabakasında kolonlar şeklinde hasar meydana gelir.

Arada sağlam doku bırakarak uygulama  gerçekleşir.

Bu sayede klasik karbondioksit lazer uygulamasına kıyasla iyileşme daha hızlı ve daha rahat gerçekleşmektedir.

Fakat bütün bu artı özelliğe rağmen, deride mutlaka bir reaksiyon gelişebilir.

 

İşlem öncesinde olası etkileri bilmek,, hastayı lekesiz bir cilde daha emin adımlarla götürür.

Fraksiyonel lazer tedavisini kimin uyguladığı kadar, hastanın da tedavi sonrası süreci, iyi yönetmesi bir o kadar kritiktir..

 

İşte sizleri fraksiyonel lazer tedavisi ile pürüssüz bir cilde adım adım götürecek,, o 8  kritik adım..

 

1-İşlem sonrasında mutlaka tedavi edilen bölgede kırmızılık, şişlik görülür.

Tedavinin 1. gününde  kızarıklık daha koyu renge dönüşür, kabuklanma oluşmaya başlar. Ödem hala devam etmektedir.

 

2-Tedavinin 2. Gününde kabuklanma daha belirgin hale gelir., Tedavinin 3. Gününde ödem nispeten azalmıştır, bazı bölgelerde kabuklar kalkmaya başlar.

 

3-Tam anlamı ile iyileşme kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu süre 5 ile 10 gün arasında değişir.

 

4-Tedaviyi etkileyen faktörlerin başında  kişinin deri rengi gelir. Koyu tenli kişilerde uygulama sonrasında kabuklanma çok daha belirgindir, önerilere mutlaka uyulması gerekir aksi taktirde işlem sonrası koyu renkli leke kalma riski yüksektir.

 

5-Yaş önemlidir. Daha ileri yaşlarda iyileşme daha uzun süre gerektirir.

 

6-Kullandığımız lazerin dalga boyu ne kadar yüksekse oluşacak reaksiyonun şiddeti de o derece fazla olmaktadır. Tabi ki etkinlik de artacaktır.

Hastamızın dikkat etmesi gereken nokta, önerilere mutlaka uymak olacaktır.

 

7-Ciltte uygulama yapılan bölgede  kontrollü bir hasar meydana gelir.

Dikkat! Bu nedenle tam iyileşme sağlanana kadar kesinlikle sıcak su ile yıkamamalı, akne tedavisi, içerisinde asit olan antiaging kremler KULLANILMAMALIDIR.

 

8-Seans aralıkları da bu noktada son derece kritiktir..

Uygulanan fraksiyonel lazer tedavisininin bir sonraski seansı 8-10 hafta sonra yapılmalıdır.

 

Her yaşın güzelliği ile sağlıklı günlere….

*(karbondioksit 10600 nm, erbium 2900 nm, erglass 1540 nm, thulium lazer 1927 nm).

Güneş Yağlarında Büyük Risk!

Doç. Dr. Ahu Birol, yaptığı yazılı açıklamada, kıyafet ve şapkanın güneş ışınlarına karşı yüzde 25 oranında koruma sağladığını, hiçbir kremin kıyafetle korumadan daha etkili olmadığını kaydetti.

Yazın havanın bulutlu olduğu zamanlarda bile korumaya ara verilmemesi gerektiğini ifade eden Birol, vücuda temas eden güneş ışınlarının deri tarafından emildiğini, bir kısmının deriden yansıdığını, bir kısmının da parçalandığını belirtti.

Kum, beton, deniz ve karın, güneş ışınlarını yansıttığını, şemsiye altında durulsa bile yansıyan güneş ışınlarından etkilenildiğini anlatan Birol, havuç ve kakao yağının ise deriden emilen güneş ışığı miktarını artırarak,güneş yanığı riskini yükselttiğini, bu şekilde yağ sürüp ardından güneşlenen kişilerde ışık erupsiyonu (kaşıntılı, kırmızı döküntü) gelişme riskinin olduğunu vurguladı.

Birol, daha hızlı bronzlaşmak için yakıcı güneş yağları kullananların, ”doğal bitki özlerinden oluşuyor” düşüncesiyle havuç ve kakao yağı sürenlerin cilt sağlığının büyük tehlike altında olduğuna dikkati çekerek, ”Güneş yanıklardan cilt kanserine kadar pek çok probleme yol açan güneşin zararlı ışınları, bronzlaştırıcı yağlar ile birleşince kısa sürede etkisini gösteren ve kalıcı izler bırakabilen deri hasarlarına yol açıyor” uyarısında bulundu.

Güneş yanığının kızarıklık, su toplama, soyulma aşamalarından oluştuğunu, kızarıklık oluşmasının 3 güne kadar uzayabildiğini kaydeden Birol, ”Şiddetli kaşıntı ve yanma yakınması vardır. Tedavide ıslak pansuman, aspirin, bazı nemlendiriciler, antibiyotik içeren kremler ve kaşıntıya yönelik bazı uygulamalar önerilmektedir. Şikayetin geçmesi 7 güne kadar uzayabilir. Güneş yanığı gelişen bölgenin çok iyi korunması gerekmektedir. İleriki dönemde bu bölgede deri kanseri gelişebilir” görüşlerini dile getirdi.

Tedavi amacı ile önerilen antibiyotikler ve doğum kontrol haplarının güneşe karşı hassasiyeti artırdığını, parfüm, kolonya ya da makyaj ürünü kullanarak güneşlenmenin de güneş lekelerine neden olabildiğini belirten Birol, güneş koruma kremi ile bronzlaşmanın sadece güneş yanığı oluşması olasılığını azalttığını vurguladı.

Güneş yanığı sonucunda ortaya çıkacak deri yaşlanmasının, deri kanseri, güneş hasarı ve güneş lekelerini oluşma riskini ise artırdığını ifade eden Birol, güneş kremi kullanarak bronzlaşmamayı sağlamak gerektiğini kaydetti.

Birol, güneş kreminin koruyuculuğunun da cilt tipine göre değiştiğini dile getirerek, bunun kişinin deri tipine, uygulanan miktara, sık yüzmeye, fazla terlemeye bağlı olarak değişiklik gösterdiğini anlattı.

Kaynak : http://www.haberturk.com/saglik/haber/754365-gunes-yaglarinda-buyuk-risk

Cilt Analiz Cihazı

Quantificare life viz mini; sadece bir cilt analiz cihazı değildir.

Görüntüleme 2D ve 3D olarak yapılabilir.

Quantificare life viz mini cilt analiz cihazı ile kişinin cilt yapısını analiz ederken; kendi yaş grubundaki kişilere oranla kıyaslama yapmak da mümkün olmaktadır. Kişinin cildindeki kırışık, yağ oranı, gözenek genişliği, kırmızı ve kahverengi noktalar, düzensizlik kriterleri temel alınarak değerlendirme yapılmaktadır
3D görüntüleme ile kırışıklık derinliği ve gözenek çaplarındaki düzelmeyi de göstermek mümkündür.

Yapılan estetik uygulamaların başarısını değerlendirirken çekilen fotoğrafın kalitesi, Uygulamalardan önce ve sonra, fotoğrafların aynı ışık ve pozisyonda çekilmesi çok önemlidir. Quantificare life viz mini Etkinliği objektif olarak ölçebilmeyi sağlar.

Cilt ve cilt altı değerlendirmeyi; lensleri yardımıyla ve özel bir analiz programı ile hem görsel hem de matematiksel olarak sağlar. Simülasyon programı ile işlem sonrası nasıl görüneceği kişiye önceden gösterilebilir. Yapılan dolgu uygulamasından sonra cilt altında ne kadar dolgu olduğu, daha fazla uygulamanın gerekli olup olmadığı da belirlenebilmektedir.
Quantificare life viz mini ile Elde ettiğimiz bilgiler doğrultusunda kişiye özel tedavi protokolü oluşturmak mümkün olmaktadır. Uygulanan tedavi sonrasında meydana gelen düzelmeyi de ole objektif olarak değerlendirmek bu sayede mümkün olmaktadır.

Bazen tek bir görüntü binlerce kelimeye bedel olmaktadır.